...wchodzisz na blog na własne ryzyko... blog zawiera moje punkty widzenia...

Strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje

6 – Sekunda, która zmieniła życie

Lifestory

Świat sportu i mediów obiegła dzisiaj tragiczna wiadomość. Najlepsza austriacka tyczkarka uległa wypadkowi podczas treningu. Diagnoza – całkowity paraliż od szyi w dół. Bez nadziei, bez szans na jakiekolwiek lepsze jutro.

21 letnia Kiry Gruenberg wykonując podczas kolejnego z setek treningów w życiu wykonywała kolejny z niezliczonych w swojej karierze skoków. Całe życie to trenowała i według każdego powinna to z zamkniętymi oczami robić. Co stało się, że tym razem wylądowała poza matą? Rutyna? Kamyk? Nieuwaga? Cokolwiek to było – trwało nie dłużej niż sekunda. Właśnie ta sekunda, która zmienia życie o 180 stopni. Od dzisiaj do końca swoich dni będzie przykuta niestety do łóżka. Dramat tak młodej kobiety, która jest w szczycie kariery, życia osobistego. Z wielkimi planami. Kto wie? Olimpiada, mąż, dzieci, może własny klub lekkoatletyczny? Osoba, która osiąga tak wielkie sukcesy w tak młodym wieku ma cały wachlarz możliwości. Teraz ich brak. To smutne, że mimo, że w zeszłym tygodniu udało się skutecznie przeszczepić dziecku dwie dłonie, to w tym przypadku medycyna jest bezradna i niestety pewnie długo taka pozostanie.

Ten wypadek to tylko jeden z milionów różnych przypadków, gdzie sekunda zmienia na zawsze życie. Na szczęście nie zawsze jest to zmiana na gorsze. Wyobraźcie sobie parę, która po 2 latach starania się o dziecko nagle zobaczy dwie kreski na teście lub gdy później usłyszy pierwszy płacz upragnionego dziecka. Takich sekund w życiu mamy wiele. Jedne mają mniejszy inne większy wpływ na resztę naszego życia. Nie zawsze na całe życie jest to zmiana. Wiele z nas podejmuje decyzje zastanawiając się nad nimi całe dnie i tygodnie, ale to ta sekunda, w której podejmiecie decyzję jest ważna. Nawet ja – mimo, że nad założeniem bloga myślałem długo to sekunda, w której kliknąłem załóż stronę była wiążąca. Fakt to banał i w każdej chwili mogę powiedzieć, że mam w dupie i pisać nie będę, ale zawsze to jakiś wpływ na moje życie póki chcę to robić.

Tyle, krótkich sekund przeżyliśmy i dzielimy je na cztery typy:

1. Te, które chcemy zatrzymać

2. Te, które chcemy zmienić

3. Te, które chcemy powtórzyć

4. Te, które nie powinny się wydarzyć

O tych momentach właśnie myślimy gdy jesteśmy sami lub tuż przed zaśnięciem. To nasz bagaż i nasze doświadczenie, które w przyszłości pozwoli nam zapanować nad tym jedną, jedyną sekundą, która zmieni nasze życie na zawsze. Nie zawsze możemy, ale nie możemy dać się rządzić takiej drobnostce jak jedna sekunda w naszym życiu.

A czy Ty już lubisz "2 sides of Loco"?

zamknij okno