...wchodzisz na blog na własne ryzyko... blog zawiera moje punkty widzenia...

Strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje

Dlaczego boimy się być szczęśliwi?

Lifestory

Ilu uśmiechniętych ludzi spotkaliście ostatnio idąc przez miasto? Pewnie niewielu – zwłaszcza dorosłych. Mam wrażenie, że człowiek w dzisiejszych czasach boi się iść uśmiechniętym przez życie. Widząc wesołą osobę większość z nas zastanawia się co z nim nie tak albo czy nie za wcześnie na picie i inne używki.

Najgorsze jest to, że boimy się szczęścia. Przeraża nas myśl, że sytuacja, w której jesteśmy jest dobra. Nie potrafimy odseparować szczęścia od problemów. Dlaczego wiele z nas z powodu braku pieniędzy jest nieszczęsliwym w związku lub niedostrzega piękna życia? Nie potrafimy być weseli, spontaniczni i w pewnym stopniu bezstroscy, bo czy racjonalna dawka bezstroskosci jest czymś złym? Spacer w letnim deszczu? Wyprawa z ukochana osoba do lasu, robienie sobie niespodzianek.

Rutyna i pozbawianie samego siebie szczęśliwych momentów niszczy nas każdego dnia. Według badań 40% kobiet w długoletnim małżeństwie poważnie rozważyłoby pozostawienie swojego partnera jeśli tylko ich sytuacja finansowa umożliwiłaby im samodzielne życie. Te, które odpowiedziały w ankiecie tak stwierdziły wprost. Kochaja swojego partnera, ale rutyna i lenistwo oboja partnerów sprawiła, że tęsknią za czasami gdy on i ona się starali. To zrozumiałe, bo ile może kobieta ubierać szpilki, ponczochy i gorsety gdzie szczytem romantyzmu dla faceta jest podanie widelca lub obalenie czteropaka we dwóję. Żeby nie było, że facet jest taki zły to znam przypadki również, gdzie to facet robi romantyczne kolacje, pisze miłosne liściki itp., a w zamian dostaje zrzędzenie i rozciągniety dres plus wełniane skarpety. Rutyna sprawiła, że boimy się być spontaniczni i szczęśliwi nawet w przy najbliższej osobie w naszych czterech ścianach. Bo jak to tak? Bez okazji kwiaty? Bez powodu rzucic się na swojego faceta w przedpokoju?

Czy to w związku czy to na codzien, a nawet w pracy. Przeciętny Kowalski nie chce się wychylać, bo wystawia się na ocene i krytykę. Lepiej siedzieć na kanapie i komentować życie innych, gdy nasze jest szare i ponure. Przypomina to trochę angielski serial „Co ludzie powiedzą?”, który pokazuje, że trzeba być ułożonym, spokojnym i poprawnym. Broń boże się wychylać, bo jak tytuł mówi – co ludzie powiedzą? Tak wygląda niestety codzienne życie każdego z nas. W pracy narzekamy na życie, a po pracy narzekamy na pracę. Wieczorem narzekamy na dzień, a w dzień na noc. I dlaczego tak? Sami tworzymy sobie problemy, a te, które mamy wyolbrzymiamy. Ważne, żę w końcu spotykamy kogoś w szczęśliwego i stwierdzamy, że on ma łatwiej, nie ma takich problemów jak my. Taka nasza polska mentalność. Szkoda

Życie jest piękne i mimo, że każdy z nas ma wiele problemów o róznych podłożach powinniśmy się nim cieszyć.

A czy Ty już lubisz "2 sides of Loco"?

zamknij okno