...wchodzisz na blog na własne ryzyko... blog zawiera moje punkty widzenia...

Strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje

Głupi(a) Mądrala!

Lifestory

Każdy zna chociaż jedną taką osobę, która jest alfą i omegą w każdej dziedzinie, a strach dać jej pstryczka w czoło, żeby echo w pustej głowie nie wybiło jej zębów. Jeśli nie znasz takiej osoby to całkiem możliwe, że to Ty nią jesteś (oby nie).

Czym charakteryzuje się taka osoba? Zwykle bywa lekko agresywna, bo brak merytorycznych argumentów zastępuje podniesionym głosem i kurwami. Oprócz tego jest obrażalska, bo skoro już dotrze do niego, że nie ma racji to rzuci parę przekleństw i trzaśnie drzwiami, bo przecież nie będzie dyskutować z kimś takim, kto śmie używać sensownych argumentów. Dodatkowo zawsze jakimś cudem taka osoba ma swojego giermka, skrzydłowego, czy jak tam można nazwać osobę, która popiera każdą głupotę wypływającą z ust jej mentora. Swoją drogą podziwiam naiwność tych osób. Nie ważne jak bardzo kogoś lubimy – gdy gada głupoty to zasługuje na krytykę przede wszystkim właśnie od najbliższych.

Głupio-mądrych ludzi spotykamy zwykle w pracy, na imprezach rodzinnych (każdy ma tego wujka lub ciotkę) i oczywiście we wszystkich rodzajach szkól i uczelni. Sam nie wiem, w którym miejscu trafiamy na tych najgorszych. W pracy, to zwykle jakiś kierownik, lub lizus kierownika. Rodzina w takich sytuacjach jest zwykle pijana więc bierze się poprawkę, a jeśli chodzi o szkołę to mam nadzieję, że to nie wasi wykładowcy.

Co robić jak przyjdzie nam z taka osobą użerać się na co dzień? Tylko spokój. Spokój nas uratuje. Warto dać się wygadać takiej osobie, po czym rzucić jednym kwitującym argumentem, na który nie będzie miała odpowiedzi. Narażamy się na stado kurew w naszą stronę, ale satysfakcja gwarantowana. Można oczywiście przemilczeć i olać dialog z taka osobą, jednak trzeba później każdemu tłumaczyć co zrobiliśmy, by nie wyjść na osobę, która słucha i wierzy w to co gada potłuczona. Niech was bóg, w którego wierzycie broni przed dyskusją z taką osobą. To jest jak gra w szachy z gołębiem – ptak w końcu wywali pionki, nasra na szachownice i będzie się puszyć dumny z wygranej.

Trzeba też uważać. Głupio-mądre persony zwykle mają jakąś dziedzinę, w której na prawdę są obcykani. I tutaj znając przekorność, życia to będzie właśnie ta dziedzina, o której mamy znikome pojęcie. Wtedy łatwo wyjść na głupszego od głupszego i rzucić kompletnie idiotycznym komentarzem prosto w jego twarz lub co gorsza, później komentując sytuację w szerszym gronie. Nie dadzą Ci zapomnieć, że przegrałeś dyskusję z ww. gołębiem.

Starajmy otaczać się tylko mądrymi osobami. Każdemu zdarza się mądrzyć, ale czasami powiedzenie: Nie wiem nas nie zabije. Dlatego warto skusić się czasami na brak wiedzy, niż być pośmiewiskiem. Tylko osoba, która zna swoją wartość potrafi przyznać się do nieznajomości jakiegoś tematu.

A czy Ty już lubisz "2 sides of Loco"?

zamknij okno