...wchodzisz na blog na własne ryzyko... blog zawiera moje punkty widzenia...

Strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje

Kolejny Dzień Bloga za mną. Kim jest dzisiaj Bloger?

My Best

To już drugi mój dzień blogerów. Takie nasze małe święto, o którym mało kto wie poza zainteresowanymi. Nic dziwnego. Blogerzy powoli dopiero wychodzą z kanałów. Ci sławniejsi udzielają wywiadów i biorą udział w reklamach. To jednak kropla w morzu blogerów. Kim jest dzisiaj bloger?

Moje punkty widzenia

Jest źródłem informacji, inspiracji, motywatorem. Czym tam jeszcze tylko się da. Jednak jeśli ktoś pisze bloga z pasji, albo nie ma szczęścia zarabiać na nim to patrzy się na niego z politowaniem. „Serio? Siedzisz i piszesz?”, „Ktoś Cię w ogóle czyta?”, „Nie masz lepszych zajęć?” i tak w kółko. Ci, którzy się jakoś wybił trochę i pojawia się w mediach jakkolwiek rozumianych jest traktowany delikatnie jak okaz w ZOO. Ewentualnie jak jakiś niedorozwój, z którym trzeba przeprowadzić wywiad. Oczywiście pomijam tutaj takich ludzi jak Tomek Tomczyk, czy Konrad Kruczkowski. Ich przeciętny dziennikarz się zwyczajnie boi, bo oni jako jedna osoba mają więcej odbiorców niż gazeta w której pracuje ów dziennikarzyna.

Mimo wszystko bloger, czy vloger jest jeszcze w oczach zwykłego człowieka czymś w rodzaju ciekawostki. Ludzie nie zdają sobie sprawy jaką siłę przebicia ma bloger, gdy jest dobry i opiniotwórczy

zobacz drugi punkt widzenia

Moje punkty widzenia

Z drugiej strony bloger stał się modny. Co rusz ktoś mówi mi, że prowadzi bloga. Szafiarki, kucharki, rodzice i co się tylko da. Skoro masz bloga – masz coś do powiedzenia, a przecież każdy z nas jest taki wyjątkowy, ciekawy i pełen opinii. Większość „blogerów”, których jest wysyp w Internecie mają prostą zasadę. Jeśli wyrażam opinię to odwrotną od ogółu. Szczepionki? Powodują raka! Hitler? Miał rację! i tak w kółko. I tym sposobem każdy „orginalny” bloger jest jak 95% szafiarek, które wyginają się do zdjęć i mają w podpisie fanpage „photomodel, traveler, lifestyle, fashon bloger”. Chyba ten opis jest gdzieś w opcjach fanpage’u jeśli napiszesz „szafiarka”.

Na szczęście większość z tych modelek, trenerek personalnych i kucharek przeżywa w świecie blogów miesiąc lub mniej

 

zobacz drugi punkt widzenia

Bloger jest modny, bloger jest ciekawy, bloger jest egzotyczny. Mamy swoje święto i mamy swój dzień. Dlatego czy jesteś Kominkiem, czy Komornikiem. Piszesz bloga? Wszystkiego najlepszego!

A czy Ty już lubisz "2 sides of Loco"?

zamknij okno