...wchodzisz na blog na własne ryzyko... blog zawiera moje punkty widzenia...

Strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje

O przerwie, depresjach i prokatynacji

Lifestory

Za pięć dni miną dwa miesiące jak opublikowałem ostatni tekst na tym blogu. Nie był to ostatni jaki napisałem, bo zapisanych szkiców mam chyba z dwadzieścia i żaden nie doczekał się swojej premiery. Dlaczego? Cholera wie. Lenistwo, problemy, zdrowie, inne obowiązki, prokastynacja a nawet depresja. Mógłbym tak wymieniać w kółko, a nawet alfabetycznie to podzielić, ale nie o to chodzi, bo nie jestem piętnastka, żeby płakać na blogasku i fejsiku.

Staram się jakoś pozbierać do kupy i piszę ten tekst nie bardzo wiedząc, co ma być w następnym zdaniu. Przez sześćdziesiąt dni zastanawiałem się co napiszę w tym tekście i wiecie co? Nie wiem.

Modna ostatnio jest depresja i książki o wychodzeniu z niej. Co prawda nie uważam, że mam depresję, ale gdzieś przeczytałem, że utrzymujący się przez pewien okres czasu stan zniechęcenia, melancholii  itp. podpina się pod depresję. Nie tłumaczę tego pogodą, bo lubię tą jesienną słotę. Więc śmieje się, że mam depresję. I nawet jeśli jakimś cudem ją mam to jedyne na co to ma wpływ to na moje lenistwo, spanie i niemoc twórcza.

Taki stan to niestety równia pochyła i im dłużej nie pisałem, im więcej rzeczy odkładałem na później tym mniej robiłem i tym bardziej czułem się przytłoczony. Rozbujałem to do tego stopnia, że na mojej liście „TO DO” rano było jedynie „przeżyć i wrócić do łóżka”.

Całości dopełniły problemy ze zdrowiem i wszystko jeden szlag trafił. Zero chęci, pomysłów i wizji dla swojego twórczego ja. Tak – wiem, że pisałem wcześniej, że sporo tekstów napisałem, ale żaden nie opublikowałem. Nie opublikowałem ich bo żaden nie był dokończony.

Ten tekst jest swojego rodzaju początkiem do walki z prokastynacja, niechęcią, depresja i przerwa od robienia czegokolwiek więcej niż egzystowania. Jak się nie ruszę to nikt się nie ruszy 🙂

ps. na dniach coś napiszę – obiecuję

A czy Ty już lubisz "2 sides of Loco"?

zamknij okno