...wchodzisz na blog na własne ryzyko... blog zawiera moje punkty widzenia...

Strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje

Obiecometr – Nie rzucajmy słów na wiatr!

Media

Ilekroć widzimy jakiegokolwiek polityka w telewizji, słyszymy w radio, czy czytamy w gazecie o tym jak obiecuje nam miliony monet, mieszkań i wysp zielonych ogarnia nas niejednokrotnie pusty śmiech, który ma swoje korzenie w ćwierćwieczu naszej wolnej Polski. Zawsze polityka opierała się na kłamstwie i mydleniu oczu, a wszelkie wybory parlamentarne, samorządowe, czy prezydenckie opierały się na tych obietnicach i patrzeniu na przyszłość przez różowe okulary. Po wygranych wyborach przychodziła gorzka rzeczywistość. Rządzący mają gdzieś wyborców (nieoficjalnie) i gdy ktoś pyta o obiecane zmiany przez pół kadencji tłumaczą się, że muszą posprzątać po poprzednikach, którzy wręcz rzucili im kłody pod nogi, a drugie pół kadencji to zwykle już zbyt krótki okres by wprowadzić tak wielkie zmiany (tak jakby każda ustawa oznaczała nowa konstytucję, ustrój, język i grawitację). Tyle widzieliśmy i słyszeliśmy wszystkie obietnico, w które wierzyliśmy chociaż trochę stawiając krzyżyk przy odpowiednim nazwisku. Przeciętny Kowalski nie ma szans doprosić się wytłumaczenia z kiełbasy wyborczej, a gdy media zaczną pościg i śledztwo ws. prawdomówności person rządzących tłumaczenia w stylu „Źle mnie Państwo zrozumieli” i zwyczajne wypieranie się w twarz nie mają końca.

To tyle wywodu politycznego. Z projektem Obiecometr spotkałem się chwilę po założeniu bloga. Z początku jedynie na zasadzie luźnej rozmowy i wyrażania swojej opinii, ale gdy pomysł nabrał rozpędu i żółto-czarnych barw skusiłem się i zaoferowałem swoją skromną pomoc w projekcie, który lada moment miał trafić na portal PolakPotrafi.pl . Ekipa portalu po weryfikacji treści upubliczniła projekt dając szansę by projekt ruszył dzięki crowdfunding’owi i dobroci ludzi wierzących w to co chcemy stworzyć. Projekt jest ambitny i trzymam kciuki, że nam się uda z nim wystartować i w związku z tym zachęcam wszystkich do wspierania, bo bez was to nie ma racji bytu. Z czasem coraz więcej polityków będzie zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie, co pozwoli wypełnić jego podstawową idee, a nam poczucie, że w będziemy mieć czarno na białym jakie postulaty, chęci i pomysły mają ludzie, którym powierzamy nasze wsie, miasta, województwa i Polskę.

Strona Obiecometr.pl

Projekt na Polak Potrafi

Fanpage

Wchodźcie na stronę, lajkujcie Fan page i wspierajcie projekt na Polak Potrafi. Dzięki tym stronom dowiecie się więcej nie tylko o tym jak będziemy mogli rozliczyć polityków, ale i samych siebie. Tak moi drodzy – każdy z nas będzie mógł złożyć swoją obietnicę, z której zostanie rozliczony. Koniec noworocznych postanowień, które w połowie miesiąca nie mają znaczenia (tak, ja też takie sobie składam).

A czy Ty już lubisz "2 sides of Loco"?

zamknij okno