...wchodzisz na blog na własne ryzyko... blog zawiera moje punkty widzenia...

Strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje

Te wszystkie wieczorne myśli

Lifestory

Każdy z nas zna tą sytuację, gdy kładzie się do łóżka i chwilę przed zaśnięciem ma te wszystkie ciekawe, mądre, zdrowe i interesujące pomysły, które zrealizuje już następnego dnia, tygodnia, czy przez resztę swojego życia. Postanowienie zjedzenia śniadania, picia wody, pójścia na siłownie, czy tak jak wczoraj w moim przypadku wyznaczenia sobie „Zrób co dziennie coś dla bloga”. Te wszystkie piękne plany w lwiej części kończą się z momentem uśnięcia lub po kilku dniach próbowania realizowania swojego postanowienia. Ja postaram się przynajmniej z tydzień wytrzymać, a może i miesiąc. Może się uda. Co prawda nie mam na myśli co dziennych wpisów tylko również zdobywanie wiedzy i poprawianie jakości mojej obecności w blogosferze i social mediach.

Wracając do tych wszystkich myśli. Lubimy marzyć, fantazjować i tworzyć w naszych myślach projekcje naszej przyszłości. Po co snujemy piękne plany wieczorem, a rano nic z nich nie ma?

Według mnie atakujemy samych siebie myślami o tym, że nie wykorzystujemy swojego potencjału i energii. Że powinniśmy lepiej jeść, więcej się ruszać, być bardziej kreatywni albo czuli dla ukochanej lub ukochanego. A to wszystko sprawia, że sami siebie bronimy, tłumaczymy i usprawiedliwiamy jednocześnie deklarując poprawę. Od jutra będę mówić ukochanej więcej komplementów, zacznę pić więcej wody – bo zdrowa, itp. A gdy przychodzi poranek tych myśli nie ma, bo ciężko z  w ciągu jednej nocy zmienić swoje życie, a niestety plany wieczorne są zawsze dość ambitne i górnolotne. A rano? Jak to tak bez kawy i papierosa tylko woda? Nie da się!

Sami siebie okłamujemy po to, by spać lepiej i nadal uważać siebie za ludzi z ambicjami, przyszłością i pełnymi wartościowych cech. Dlatego też mówimy regularnie, że bierzemy się za siebie. Że trzeba coś z tym zrobić itp. To idealne zamiecenie tematu pod dywan.

A czy Ty już lubisz "2 sides of Loco"?

zamknij okno