...wchodzisz na blog na własne ryzyko... blog zawiera moje punkty widzenia...

Strona korzysta z plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje

To wszystko dyskryminacja!

Media

Każde życiowe niepowodzenie mniejsze lub większe można wytłumaczyć jakąś dyskryminacją. Ze względu na wiek, płeć, kolor skóry, orientacje seksualną i ilość znajomych na fejsie. Jeśli jesteś ofermą życiową nie łam się. Możesz krzyczeć, że Cie dyskryminują.

Tegoroczne rozdanie Oscarów jest bojkotowane przez wielu ludzi znanych bardziej lub mniej za to, że żaden czarnoskóry aktor nie dostał nominacji do statuetki. Co w tym takiego? Ano dużo bo to już drugi rok z rzędu! To dyskryminacja i rasizm. Jak można nie dać najbardziej prestiżowej nagrody filmowej jakiemuś niebiałemu człowiekowi. Najlepiej jeszcze jakby to był czarnoskóry gej, żyd i upośledzony. Chociaż wtedy by i tak ktoś był dyskryminowany. Może ja się mylę ale jakoś nie rzuciła mi się w oczy przez ostatni rok jakaś wybitna rola grana przez osobę, która ma inny kolor skóry niż biały. Nawet główny bohater Creed mimo, że zagrał bardzo przyjemnie to nie jest to pretendent do oskara (bynajmniej za taka rolę). Ale i tak lepiej marudzić, że nie dostaje się nagród za słabe role i słabą grę. W wielu przypadkach trzeba naginać reguł, by każdy był równy. Ale serio? Nagrody za bycie w czymś wybitnym? Czy przeciwnicy Bolta  biegną wolniej bo on jest afroamerykaninem? W drugą stronę dlaczego w sytuacjach, gdzie przewagę mają chinczycy, czarnoskórzy, eskimosi nie mówi się, że dyskryminuje się białych? Przecież Gortata od trzech lat dyskryminują, bo nie zagrał w meczu gwiazd NBA. Chańba normalnie i rasizm.

Jak tak się nad tym szerzej zastanowić to każde niepowodzenie życiowe można zgonić na dyskryminacje na tle jakimkolwiek. Nie poszło Ci na sprawdzianie – dykryminacja Twojej płci, koloru włosów lub pochodzenia. Bo nauczyciel może być szowinistą, snobem i chamem. Nie dostałaś podwyżki? Na pewno szef chciał żebyś dała dupy za te dwieście złotych więcej na wypłacie. Oskarż go o molestowanie. Przecież nikt nie uwierzy mu, że nie zaproponował Ci lodzika w zamian za podwyżkę. Żeby nie było, że tylko babki mają źle. Facet też! Nie dostałeś awansu? To wina tego, że nie masz cycków albo nie jesteś z rodziny szefa.

W życiu co dziennym mamy identycznie. Nie wyszło nam w związku, bo ona nie rozumie, że lubisz grać dziesięć godzin dziennie, a ona nie jest seks zabawką. On Cię dyskryminuje, bo masz małe piersi, a gapi się w dekolt Twojej koleżanki, która ma DD i dekolt do stanika. Cham i prostak. Sorry, ale przyznać się bez bicia, która z was nie zerka na lepiej wyglądającego kolesia, albo będzie trzymać się faktu, że ten dekolt albo dupa na wierzchu to dla samej siebie. Po to sie ubieracie, żeby dyskryminować brzydsze i podniecać kolesi (chyba, że wolicie laski to dyskryminujecie brzydkie, a każda inna ma mieć mokro).

Wracając jeszcze do rozdania Oscarów. Od kiedy pamiętam zawsze ta gala wzbudzała kontrowersje. Najlepsze filmy wcale nie były najlepsze, DiCaprio nie dostał Oscara, a chamy zza wielkiej wody mało kiedy w ogóle nominują Polaka. Zawsze będzie tak, że ktoś będzie niezadowolony i poczuje się pokrzywdzony. Nie ma tu kryterium kasy, oglądalności, czy nawet lajków na fanpage’u. Decyzuje Akademia, która ocenia jakość, głębie i rozmach filmu i granych ról. Gusta są różne i to co będzie się jednym nigdy nie bedzie się podobać innym.

 

Tak było, jest i będzie.

A czy Ty już lubisz "2 sides of Loco"?

zamknij okno